Mutluluk Nedir?

Bu sayfamızda mutluluk nedir,mutlulukla ilgili sözler,mutlu sözler,mutluluk ile ilgili kompozisyon, mutlulukla ilgili güzel sözler,mutlu olmanın sırları, her yaşta mutlu olmak konulu bir yazı hazırladık. İnsanoğlu dünyaya geldiği zaman annesinin onu eğitmeye başlamasıyla yavaştan yavaştan başlıyor bu hayat telaşı.
Şu da bir gerçek ki hayatımızın en masum en stressiz en güzel günleri de çocukluğumuzun olduğu yıllardır.
Düşünsenize iş derdi yok, mahsulün tarlada kaldı derdi yok, sınavı kazanamadım derdi yok, atanamadım dedi yok varsa yoksa oyun oynamak derdi var.
Büyüdükçe hayat bizi yavaş yavaş içine, merkezine doğru çekmeye başlıyor.

     Öğrencilik zamanı ile hafif tempoda başlayan bu maraton ölünceye kadar devam edip gidiyor.
Önce kendimizi sınavlarda başarılı olursak iyi bir okulu kazanıp her şeyin çok güzel olacağına inandırır bu hedefimize ulaşmak için hayat maceramıza başlarız.
Okulu kazandıktan sonra iyi bir üniversite kazanırsak hayatımızın bambaşka bir döneme gireceğine inandırırız kendimizi.
Üniversiteyi kazandıktan sonra bir meslek edinmeye şartlarız kendimizi ve koşturmaca devam ederiz.
Bir mesleğe mensup olduktan sonra koşturmaca bitmiş midir sizce?
Artık bir seviye daha atlamış ve daha fazla yorulacaksınız demektir.

     Meslekten sonra yalnızlık Allah’a mahsustur diyerek hayatımızı birlikte sürdüreceğimiz bir hayat arkadaşına ihtiyaç duyarız.
Evlendikten sonra çocuklarımız olacak hayatımızın daha iyi olacağına inandırırız kendimizi.
Çocuklar küçük bir büyüsünler onlar büyüyünce daha rahat olacağımıza inandırırız kendimizi.
Çocuklarımızı büyütüp bir meslek sahibi, iyi bir insan, anasına babasına saygılı bir kişi olursa mutlu olacağımıza inandırırız kendimizi.Çocuklarımızın meslek sahibi yapar, evlendirir ve torun sahibi olunca daha da mutlu olacağımıza bir kez daha inandırırız kendimizi. Sonra bir bakmışsın ki hayatımız bu koşturmaca ile geçmiş ama hala mutluluğu aramaktayız.

Mutluluk nedir o zaman?

     Peki mutluluk bu mu? Mutluluk içinde bulunduğun zamanı anı dilediğin gibi yaşamaktır.
Hayatı planlamadan zamanın tadını çıkarmak yaşamaktır.
Mutlu olmak için önümüze bir sürü engel koymadan yaşayabilmektir kısacası mutluluk bir yolculuktur ve bu yolculukta geçtiğiniz her yerin mekanın zamanın tadını çıkarmak ve yaşamdan zevk almalıyız.
Mutluluk kişiden kişiye göre değişmektedir bazıları bir gülümsemeden mutlu olurken bazıları mutlu olmak için daha fazlasını beklemektedirler hayattan.

     Her yaşın her anın mutluluğunu çıkarmanız dileğiyle mutlu mesut kalın…

Mutluluk nedir konulu yazımız hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum bölümünden yorum yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.
Sizlerde değer verdiğiniz yazılarınız varsa yayınlamak için bizlere gönderebilirsiniz.BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: her yaşta mutlu olmak mutlu olmanın sırları mutluluk ile ilgili kompozisyon mutluluk nedir mutlulukla ilgili güzel sözler mutlulukla ilgili sözler
Yorumlar