En Güzel Romantik Aşk Mektupları

ROMANTİK AŞK MEKTUPLARI
AŞK MEKTUBU 1
Sevgilim, yeşil eriğim benim, ben içine hapsolmuş çekirdeğinim senin. 
Canıma can katan huzur bulduğum, güzelim, varlık sebebim nasılsın? Seni görmeyeli bunca zaman oldu. Gözlerimin feri söndü. Sensiz geçen zamanlarımın kazası yok sevgilim. 
İnan sensiz nefes almak bile zor. Çok özlüyorum seni. Allah beni mecbur etmese yanından bir saniye bile ayrılmazdım. Bazı duyguları yazamazsın. Anlatamazsın. Çünkü tefsiri ancak his ile mümkündür. Bu yüzden sadece yaşarsın. İşte seni yaşamak da böyle bir şey…

Beni soracak olursan buralar bildiğin gibi yine sensiz. Geceler günler hep sensiz. 
Tek tesellim kalbinde olduğumu bilmem. Seni bana veren rabbime şükürler. 
Yaşanan senli her anıma şükürler. 
Göz görüp gönlüm severse sevgim için seni gören gözlerime teşekkürler.

Sen benim en doğru yanlışım. Tövbesi olmayan günahımsın. Uzak duramadığım yasaklım, en açık ettiğim saklımsın. Sen başımdan giden aklım, severek çektiğim ahımsın. 
Özlendiğini çok özlendiğini hiç unutma. Oralarda kendine iyi bak cennetimin kapısı. 
En yakın zaman da görüşmek üzere; herkese selam, sana hasret…

AŞK MEKTUBU 2
Canım Bir tanem… Seni Seviyorum… Sana söylemek istediğim en kısa sözcüğün başında bile bu cümleyi defalarca ve asla bıkmadan söyleyebilirim. O kadar derin ve o kadar güçlü bir sevgim var ki sana bunu anlatmaya ne sözler ne cümleler ne de noktalama işaretleri yeter. Çünkü bu öylesine içten gelen bir duygu ki her an kalbimle birlikte atıyor ve her zaman beynimde canlı duruyor. Seninle birlikte olduğum her an kendimi sana daha çok kapılmış buluyorum. Seninle paylaştığım her şeyde seni çok daha fazla seviyorum. 
Sevginin bir sınırı var mıdır bilmiyorum ama galiba bendeki sevgin ucu bucağı olmayan sınırsız bir sevgi! 
Seni tüm hücrelerimle tüm zerrelerimle tüm benliğimle çok seviyorum Aşkım. 
Seninle birlikte olmak bana şunu çok iyi öğretti bir kere ben sensiz asla yapamam! 
Bunu biliyorum. 
Çünkü hayat ışığım da sensin umutlarım da hayallerim de! Her şeyin sen olduğu bir yerde sensiz olmak benim olamayacağım anlamına gelir. Dönüp geriye baktığımda senden önce gerçek manada hiç mutlu olmadığımı fark ettim. Meğersem önceleri yaşadığım şey mutluluk değilmiş. Bunu seninle çok daha iyi kavradım. Bana güzel olan her duyguyu fazlasıyla yaşattığın için sonsuz teşekkür ederim.

AŞK MEKTUBU 3
Nefesim kalbim canım içi bir tanecik sevgilim! Bu hayatta yalnızca seni yaşamak ve seninle yaşlanmak istiyorum. Yalnızlığımı hüznümü acılarımı sevincimi mutluluğumu kısacası hayata dair her duyguyu yalnızca seninle paylaşmak istiyorum. Beni yalnızlığımdan kopartıp güneş dolu aydınlık günlere taşıyan sensin! Nefes aldığımı yaşadığımı ve huzurun gerçek manasını seninle öğrendim. Benim güzel gözlü biricik sevgilim! En güzel hayallerimin kahramanısın. Şunu bil ki seninle en güzel günlerimiz henüz hiç yaşamadıklarımız. Mutlu ve güzel bir gelecek bizim olacak. Ellerimizin sıcaklığında gökyüzünü doyasıya izleyeceğiz kayan yıldızlara bakıp en güzel dileklerimizi tutacağız. Birbirimize olan özlemimiz ve hasretimiz elbet bir gün bitecek!  Ancak sana olan sevgim hiç ama hiç bitmeyecek. Canım Sevgilim! 
Sen kalbimde sakladığım ve hiç kimsenin oradan çıkartamayacağı en özel yerdesin! Unutmaya asla kıyamadığım ve hasretine dayanamadığım aşkın adısın Sen! 
Çünkü tüm benliğimle seni çok seviyorum. Çünkü Sen bu hayatta başıma gelen en güzel şeysin! Beni hayatın karanlığından kurtaran ve içimin bahar çiçekleriyle cıvıl cıvıl renklenmesini sağlayansın. Yüreğin o kadar engin ve saf ki ancak seninle bütün kara bulutlar dağılır gökkuşağı gönlümde ancak seninle parelenir. Gülümsemen sanki her yerimi sarmış durumda o sevecen ve samimi bakışların her an gözlerimin önünde. 
Seni görmek bile tüm sorunlarımı unutmaya ve beni mutlu etmeye yetiyor! 
Rabbim son nefesime kadar sadece senin gözlerine bakmayı nasip etsin!  
Seni çok ama çok seviyorum! Bunu aklından hiç çıkartma.

AŞK MEKTUBU 4
Biriciğim… Her şeyim… Benimle Kal… Sen benim için bu hayattaki son liman son ümit ilk ve Son sevgilisin. Gökyüzündeki en parlak yıldızım yokluğunu asla tasavvur bile edemeyeceğim büyük aşkımsın. Üzülmene veya küçük bir damla gözyaşına asla dayanamam. 
Sesinin tonunda bile minnacık bir soğuma hissettiğim an ben yok olurum. Acılarımın kaynağı sensin ancak hayatımın da kaynağısın! Sadece senin için ve yalnızca seninle yaşıyorum. 
Sen bir uçuruma yuvarlanırken tutunduğum dal; sen aşka susuzluğumu dindiren vaha; sen şimdiye kadar yaşadığım bütün hayal kırıklıklarımı ümide dönüştüren insan! 
Canımın içi yokluğun beni inanılmaz etkiliyor. Daha önce böyle bir acıyı hiç yaşamış mıydım acaba? Zannetmiyorum! Çünkü senden ayrıyken bir anda kendimi dünyanın en karamsar insanı olarak buluyorum. En kötü kabuslar o an benimle oluyor en acılı aşk şarkıları yaşıyor kalbim. Çok iyi biliyorum ki seni benim her şeyim olmuşsun! Sana “Sevgilim” derken bir an bile tereddüt etmedi kalbim. Sensizlik cehennem ortasında başıboş kalmakla aynı. 
Sensizlik vahadan sonra bir çöl gibi sensizlik rengarenk gül bahçesinden sonra çorak bir bozkır gibi ben sadece sana susuzum hem de eskisinden de fazla! Gözlerine gülümsemene sesine saçlarına eline kalbine her zerrene ihtiyacım var. Seninle bir mucizeyi yaşadık. 
Cılız bir rüzgarın bu mucizeyi savurmasına izin verme. Çünkü sensiz geçecek bir ömrü asla istemiyorum. Lütfen hep benimle kal. Seni çok seviyorum ve daima seveceğim.

AŞK MEKTUBU 5
Hayatımın Anlamı… Ben yalnızca sana aitim! Her hücremle saçımın her teli ile gülüşümle bakışımla tüm düşüncelerim ve kalbimle seninim sadece! Sen beni düşündüğün müddetçe sana olan sevgim de hep ebedi olacak. Ancak beni düşünmekten vazgeçtiğinde ise kendi ellerinle cehennemi bana armağan etmiş olacaksın! Göz bebeklerin benim cennetim. 
Kendimi zavallı ve çaresiz hissettiğim her an sığındığım korunağım. Sen bu fani dünyada teselli bulduğum gidip saklandığım tek fil dişi kulemsin. Sensizken mutluluk bana haram hiçbir mevsimde huzur bulamam! Her an seni görmek ve her saniye senin yakınında olmak ömrüm yettiğince seni yaşamak istiyorum. 
Çünkü sen benim bu dünyadaki en değerli varlığımsın. 
İyi ki benimlesin. İyi ki varsın! Gülümsemen kalbimin huzur kaynağı sevgi dolu bakışların yüreğimin güneşi. Ellerinin sıcaklığı ile ısınmak seni doya doya yaşamak istiyorum. 
Bu mektupla seni ne çok sevdiğimi sana acaba nasıl anlatsam diye düşünüyorum! 
Mesela şöyle diyebilirim bazen sanki kalbime sığmıyor ve oradan taşıyorsun! 
Bana deli demelerinden korkuyorum çünkü seni tanıdıktan sonra avazım çıktığı kadar ismini bağırmak Seni Seviyorum diye haykırmak geliyor içimden. Canım bir tanem! 
Nefes almak seninle birlikte anlam kazanıyor. Seni sevmeye ve sana aşık olmaya başladıktan sonra kuşlar böcekler çiçekler çocuklar kısacası bu dünyadaki her şey gözüme daha bir sevilir gözüküyor. Çünkü içimdeki karamsarlık bulutlarını sen dağıttın ve bu yüzden artık içim kıpır kıpır!

AŞK MEKTUBU 6
Sen hep mutlu ol bir tanem. Canım Sevgilim! İstesem de o kalbime kazınan ve aklımadan asla çıkartamadığım kahve rengi gözlerini silemem! Çünkü o güzel yüzünü ve sevimli hallerini bir an bile olsun düşüncelerimden uzaklaştıramıyorum! Kendimi mutsuz hissettiğim her anımda güzel gözlerine baktığımı hayal ediyorum ve senden tahmin edemeyeceğin kadar çok güç buluyorum. Nasıl ki güneş yeryüzünün ışık kaynağıysa sen de benim gönlümün güneşisin! Sen yeter ki benimle ol! Çünkü bu hayatta ki tüm amacım seni her zaman mutlu etmek olacaktır. Senin gözlerinden süzülecek bir damla yaş benim en büyük kabusum olur. Çünkü Sen bu dünya da her şeyimi feda edebileceğim yegane kişisin! Benim için çok özel ve değerlisin. Sen her zaman gülümse olur mu? Çünkü sen gülümseyince nefesime nefes ömrüme ömür katılıyor. Sen gülümseyince içime çocuksu bir coşku doluyor sen gülümseyince hayat bayram oluyor. Şunu aklından hiç çıkarma seni her zaman ilk günkü heyecan ve tutkuyla seveceğim… O kadar alıştım o kadar bağlandım ki sana sadece seninle geçireceğimiz güzel günlerin hayalini kuruyorum. Seni her zaman mutlu edeceğim Aşkım. Çünkü sen benim diğer yarımsın! Seninle geçen her saniye seninle olduğum her an o kadar kıymetli ve değerli ki inan bana hiçbir saniyenin sensiz akmasını istiyorum. 
Her anımız güzel ve ölümsüz olsun! Ben her zaman senin yanı başında olmak hatta suyun olmak ekmeğin olmak soluduğun hava olmak istiyorum. Senin sevgilin olmak ve en sevdiğin insan 
Ben olmak istiyorum! Beni bir an bile yalnız bırakma olur mu? Çünkü her şeyden vazgeçebilirim ama sensizliği hayal bile etmek ihanet gibi geliyor bana. 
Şunu çok iyi biliyorum ki sen olmadığında dünya başıma yıkılır! Sen olmadığında hayat durur ve sen olmadığında ben olmayacağım! Seni hep aynı aşkla aynı parıltılı bakışlarla her zaman seveceğim bir tanem.

AŞK MEKTUBU 7
Rabbim seni hatalardan kusurlardan saklasın. Ben aciz kulunuzu sorarsanız canım sultanım ne gecem gece ne de gündüzüm gündüzdür. Sizin gibi bir padişahtan ayrı kalmak beni mahvetmiştir. Vallahi ayrılık acısından yanıp bitmişim. Vallahi dünyada tek dileğim size tekrar kavuşabilmektir. Yoksa benim ızdırabımı anlatmaya ne söz kâfidir ne de kalem. 
Bir daha görmek nasip olur mu ki sizi? Bir kere daha sürebilsem yüzümü ayağınıza keşke. 
Beni unutmanızdan korkarım devletli sultanım. Eğer beni unutursanız biliniz ki o gün ben ölürüm. Sana kavuşabilmek için sabahlara kadar dua etmekteyim. İçimi yakan dudaklarına bir daha dokunabilir miyim diye avazım çıktığı kadar Allah’a yalvarmaktayım. 
Fakat sana kavuşmak en büyük dileğimdir. Sen gamlı kederli yüreğimin tek ilacısın.

AŞK MEKTUBU 8
Bir tek günüm bile geçmedi yüreğimde senin sevgin olmadan bir tek gecem bile geçmedi seni kollarımla sarıp sarmalamadığım beni yaşamımın ruhundan uzaklaştıran zafer ve tutkuya lanet etmeksizin bir tek fincan çay bile yudumlamadım. İş güçle meşgulken orduları komuta ederken savaş meydanlarını aşarken benim tapılası aşkım hep kalbimin tahtında oturuyor zihnimi meşgul ediyor düşüncelerimi alıp uzaklara götürüyorsun. Ruhum üzgün yüreğim köle hayal gücüm beni korkutmakta. Beni fazla sevmiyorsun ve belki de bir gün gelecek beni hiç sevmeyeceksin. Bunu söyle bana hiç değilse acıları hak etmiş olurum. Sevdiğim çekindiğim içimde beni doğaya çağıran tatlı duygular yıldırım gibi beni ateşleyen hayatımın kadını acısı tatlısı umudu ve ruhu hoşça kal! Senden ne bitimsiz bir aşk istiyorum ne bağlılık yalnızca gerçeği uçsuz bir açık yüreklilik istiyorum senden. seni eskisi gibi sevmiyorum diyeceğin gün akşamın ya da yaşamımın son günü olacak. Hoşça kal!

AŞK MEKTUBU 9
Seni kaybetmekten o kadar çok korkuyorum ki aşkım. Bazen düşünüyorum da eğer gerçekten insanlar mutluluktan ölebilselerdi benim çoktan ölmüş olmam gerekecekti ama ben aksine mutluluk sayesinde tekrar hayata döndüm. En şaşırtıcı olan bana gelme isteğin. Yanıma inersen kör olursun batarsın dibe. Sen başını dik tutmak için çırpınacaksın. 
Gücünü sonuna kadar kullanıp parçalanırsın ve yok olursun. Benim olduğum yerde ne mutluluk ne de iyilik var. Oraya bırakılmışım ve senin yurdunun savaş öncesi bunaklarına dönmüşüm. Yeryüzünde tam olarak bildiğimiz şeyler çok azdır ama şunu iyi biliyoruz ki ikimizde biz hiçbir zaman birlikte olamayacağız. Yarın yataktan kalkamayacağımı bildiğim gibi. Bu kalkma işi insan iradesinin de üstüne çıkıyor galiba.

AŞK MEKTUBU 10
Hiçbir şey ellerinle kıyaslanamaz hiç bir şey gözlerinin altın yeşili gibi değil. 
Vücudum günlerdir seninle dolu. Sen gecenin aynasısın. Şiddetli bir şimşek çakışı. 
Toprağın nemi. Koltuk altlarının oyuğu benim sığınağım. Parmaklarım kanına değiyor. 
Tüm sevincim çiçek çeşmenden fışkıran hayatı hissetmek ve sana ait tüm sinir yollarımı bununla doldurmak. 
Sen sayıların tüm kombinasyonlarısın. Hayat. Dileğim çizgileri şekilleri tonları hareketi anlamak. Sen gerçekleştiriyorsun ve ben alıyorum. Sözün boşlukta seyahat edip benim yıldızlarım olan hücrelerime ulaşıyor sonra senin hücrelerine gidiyor ki onlar da benim ışığım.

AŞK MEKTUBU 11
Çok mutsuzum galiba gün geçtikçe sizi daha çok seviyorum. Sizse artık bana eskiden gösterdiğiniz en basit dostluğu bile göstermiyorsunuz. Aşkımın son derece çarpıcı bir kanıtı var. Bu da sizinle birlikteyken içine düştüğüm kendi kendime kızmama neden olan ama bir türlü üstesinden gelemediğim sakarlık. Salonunuza gelene kadar cesaretim yerinde ama sizi görür görmez titremeye başlıyorum. Sizi temin ederim ki başka hiçbir kadın uzun süredir bu duyguyu uyandırmadı bende. Öylesine mutsuz ediyor ki beni neredeyse artık sizi görmemek zorunda kalmayı ister oldum ve aldığım kararlara karşın her gün sizin evde bulunmamak için ihtiyatlı olmayı düşünmeye ihtiyacım var. Yarın gidiyorum sizi unutmaya çalışacağım eğer elimden gelirse ama pek başaramıyorum.

AŞK MEKTUBU 12
Güzelim taparcasına sevdiğim özlüyorum seni ölesiye. Her şey bomboş elbisele­rin var yalnız sarılabileceğim. Bedenini gözlerini ağzını bütün varlığını özlüyorum se­nin. 
Biriciksin sen çok eskilerden beri seviyorum seni. Çektiğim sıkıntıların hiçbir önemi yok. Aşkım aşkımız onları yakıyor. Geri geldiğinde seni öyle bir süsleyeceğim ki pijamalarının ölçüsünü ver bana. Edinilebilecek her şeyi var olan en güzel şeyleri istiyorum senin için. Olabildiğince kısa sürsün yokluğun. Çabuk dön. Sensiz bir hiçim ben. 
Bütün öbür arzuları düşümde yaşama geçiriyorum. 
Sana karşı duyduğum isteği gerçekliğin içinde yaşama geçiriyorum.

AŞK MEKTUBU 13
Mutsuzsunuz biliyorum bunu. Oysa ruhunuzda sizin bilmediğiniz ve sizi hala ya­şama bağlayabilecek zenginlikler var. Karşıma çıktığınızda mutsuzluğu yüreğinden kaynaklanan bütün insanlardaki o çekicilik vardı üstünüzde. Ben acı çekenleri peşinen severim. 
Böylece melankoliniz be­nim için büyülü bir güzellik mutsuzluklarınız benim için bir çekicilik haline geldi ve bütün düşüncelerim ruhunuzun hoşluklarını gösterdiğiniz andan başlayarak bendeki sizinle ilgili tatlı anılara bağlanıverdi elimde olmadan. Hoşça kalın Madam. 
Buraya mektupları bitiren sıradan sözler yerine bu yere ben ruhumu koyuyorum bütünüyle lekesiz bir ruh kusursuz bir ruh kabul edilebilecek en saf armağanlardan biri olarak size sunmaya cüret ettiğim bir ruh. Hoşça kalın.

AŞK MEKTUBU 14
Kulluğum divaneliğimle ellerini gözlerini öperim. Öpüyorum ama doyamıyorum. 
Mutluluk ya da cehennem bu galiba. Sana doymak korkunç ahmaklık olur. 
Hadi gel. Gözlerimi öptüğün bir gerçek mi? Onların dudaklarına layık olması için ne yapayım bilmem ki korkunç azaptayım. Öylesine hülya kutsal ve uzaksın ki. Allah kahretsin beni. Sabah gözlerimi sana açarım. Akşam uykularımı senden alırım. Nereye ne yana dönsem karşımda mutluluğun o harikulade baş dönmesini bulurum. Böyleyken gene de şükretmem halime hergelelik açgözlülük eder seni üzerim. Aklıma gelmez ki seni usandırır sana gına getiririm. Sana dert sana ağırlık sana sıkıntı olurum. Nemsin be? Sevgili dost yar arkadaş. Hepsi. En çok da en ilk de Leylasın bana. Bir umudum dünya gözüm dikili ağacımsın. 
Uçan kuşum akan suyumsun. Seni anlatabilmek seni. Ben cehennem çarklarından kurtuldum. Üşüyorum kapama gözlerini.

AŞK MEKTUBU 15
Sen meğerse nasıl her şeyimmişsin benim. Seni sevmek benim içimde toprağı suyu güneşi hayatı ve fikri sevmekle birbirine karıştı. Sen ciğerlerimdeki nefes gözlerimdeki ışık kalbimdeki çarpıntı ve beynimdeki düşünce gibisin. Neyi düşünürsem seni düşünüyorum. Neyi görsem seni görüyorum. Sana benim yazmak isteyip de bir türlü düsturlaştıramadığım en güzel hisleri en kuvvetli fakat en feci şekilde sen mektubunun sonuna yazmışsın: 
Sen olmasan ben ölürdüm diyorsun. Ben de öyle bir tanem. Ve bu böyle olduğu birbirimizi bu kadar yaşamanın manası olacak kadar sevdiğimiz için her şeye rağmen yaşamaya en çok hakkı olan iki insanız. Ve son nefesimize kadar bütün dertlerimize ızdıraplarımıza rağmen tam manasıyla yaşamanın ne olduğunu anlamış iki insan saadetiyle birbirimize kopmaz bağımızı her gün her saat biraz daha kuvvetle öreceğiz düğümleyeceğiz. 
Sen olmasan ben yaşamayacaktım karıcığım.
Facebook Twitter instagram Google+ Pinterest Youtube
Hesaplarımızdan Takip Ederek Bize Destek Olunuz
Bizi takip`de bulunduğunuz için teşekkür ederiz
Yorumlar