Mevlid-i Nebi Mesajları

En Güzel Mevlid-i Nebi Mesajları


Sözlerin en güzeliyle övüldün, ben seni nasıl öveyim Allah’ın sevgilisisin, kimim ki seni öylesi seveyim?

O’na uyunuz. O’nu örnek alınız ki o, sizde her gün yeniden doğsun… 
Yüreğinizi verin ki O’na, yarın orada sizinle olsun.

En Sevgiliye, Sin ey nur, içimize sin, 
Sensin bize O’ndan esin, Hiç şüphe yok teksin kesin, En sevgilisi herkesin…

Muhtaç değilsin ki kullara Resul, ümmetin sana muhtaçtır, 
Senin ümmetin olmak ya Muhammed, şereftir, başlarda taçtır.

Allah’ım bize peygamber efendimizin ahlakıyla yaşamak nasip et ki, peygamber efendimizin sevgisine layık olalım Amin.

Bir Kitabullah-ı azamdır sera ser kâinat. Hangi harfi yoklasan manası hep Allah çıkar. 
Düşmanlarım bana ne yapabilir ki! Hapsolunmam halvet, sürülmem seyahat, öldürülmem şehadet!

Yaratılmışların en hayırlısı, peygamber efendimiz hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem için duygularımızı dile getirdiğimiz şu mübarek günde salat ve selam o’na olsun…

O, Hakta, adalette, merhamette, insanlıkta, yemede, içmede, oturup kalkmada, işte, güçte, devlet başında, vazifede, liderlikte ve hayatın akla gelen her şûbesinde TEK ÖNDER VE TEK İNSAN.

Birimiz şarkta, birimiz garpta, birimiz cenupta, birimiz şimalde, birimiz ahirette, birimiz dünyada da olsak biz yine birbirimizle beraberiz. Bu mübarek hafta herkese hayırlar getirsin.

Bu dünyada sana hasret yaşıyoruz ya Resul Allah, bu dünyada göremedik nur yüzünü, olamadık yanında, savaşamadık ta şehit bile olamadık senin yolunda, bu aciz ümmetini ne olur sev ya Resul Allah.

Eğer mübarek ayağın bu toprağa basmış olmasaydı, teyemmüm kimseyi temizlemezdi. 
Bu mübarek haftanın herkese hayırlar getirmesini dilerim. 
Doğum günün kutlu olsun ey Allah’ın Resulü…

Bu nasıl bir sevgi, nasıl bir aşk ki ezelden ebede herkes O’na sevdalı… 
İnanan inanmayan herkes O’na hayran… 
Rabbim hakkıyla sevenlerden eylesin inşallah. 
O kutlu sevdayı tadanlardan olmak duasıyla.

Alem senle övüldü. Biz seninle hep güldük. 14 asırdır daim sensizliğe sürüldük. 
Sana salat ve selam gönlümüz senle dolsun. Bizleri sana ümmet yapana hamtlar olsun. 
Güllerin gülistanı gül efendim.

Yaratılmışların en hayırlısı, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem için duygularımızı dile getirdiğimiz şu mübarek günde salat ve selam O’na olsun… 
Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

Ey güllerin sultanı, âlem senle övüldü, biz seninle hep güldük, on dört asırdır daim, sensizliğe sürüldük, sana salat ve selam gönlümüz senle dolsun bizleri sana ümmet yapana hamtlar olsun efendimiz.

Ya rabbim ne olur affet bizi peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine affet bu aciz kullarını ne olur yolunda ayırma, ayırma ki sana kavuşalım senin sevginden ver bize ver ki senin sevginle her şeyi unutup sadece senin için yaşayalım affet bizi Allah’ım.

Âlemlere rahmet Hz. Muhammed (s.a.v) ümmetin üstüne titreyen sensin, müjdeci, uyaran, gel diyen sensin, kulunu Allah’a sevdiren sensin, gecemi gündüze çeviren sensin, ey Hakk’ın şahidi yüzünü göster, kul şahadetinle tanımak ister.

O, sadece bir istasyon durağı mesafesindeki dünya hayatı için yegâne halâskar, ahirette en büyük şefaatçimiz. O, âlemlerin Rabbinin en sevgilisi. O, tek kurtarıcımız. O, “ayinedir bu âlem, her şey Hakk ile kaim, mir’atı Muhammed’den Allah görünür daim.” 
Diyen âşıkların muhabbet saltanatı sosyetesozler.com aynası olmuştur.

Görmek isterim dünyada yüzün, görmezsem ne gecem olur ne de gündüzüm. Can feda senin bir damla gözyaşın, sensiz ne yaparım ey Gündüz’üm. Gayrı görün rüyamda Rasulallah, bilmem ne yapayım dün işledim günah. Ya Rasulallah sen önümde gündüz, bense yalvarırım gece gündüz.

Düşünür, hatip, havari, kanun koyucu, asker, düşüncelerin fâtihi, rasyonel akidelerin düzelticisi, şekil ve suret olmaksızın tapınma; hepsi mânevî tek bir hükümdarlık olan yirmi dünyevî hükümdarlığın kurucusu, işte Hz. Muhammed. İnsanın yüceliğinin ölçümü mümkün olsa, o’ndan daha büyük bir insan var mıdır, sorarız!

Mevlüt Kandili Mesajları Mevlit Kandili Sms - Mevlit Kandili Kısa Mesajları Mevlit ... Bakınız: Mevlid Kandili, Mevlit Kandili, Mevlid-i nebevi, Mevlüd-ün nebi,
EN GÜZEL MEVLİD-İ NEBİ MESAJLARI
Hesaplarımızdan Takip Ederek Bize Destek Olunuz
Sizinde Aklınızda Güzel Sözler Varsa Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz.
Yorumlar