Gerçek Aşk Nedir?

Gerçek Aşk Nedir? En Güzel Aşk Nedir?


Hemen herkes gerçekten aşık olduğunu düşünse bile aslında gerçek aşkın ne olduğunu bilen insan sayısı düşündüğümüzden çok daha azdır.

Aşkı bilmek için ilk başta kişinin kendini tanıması ve kendini sevmesi gerekir. 
Kendi sınırlarını bilmeyen, kendini tanımayan insanların gerçek aşka ulaşması imkansızdır. 
Bu tip insanlara sadece aşık olduklarını sanırlar ama gerçekte yaşadıkları bu durum aşk değildir. 
Her şeyden önce aşkın bir bağlılık olduğunu düşünenler hata yaparlar. 
Aşkın insanları özgür kılması lazım. Sahiplenmek ise aşka vurulacak en büyük darbedir. 
Eğer sevdiğiniz insanı sahipleniyorsanız onu kendi malınız gibi görüyorsanız bu aşk değildir.

Aşk karşıdaki insana özgürce sevebilme duygusudur. Egolardan sıyrılıp karşıdakini olduğu gibi kabul edip sevebilme sanatıdır. Eğer aşk bir insana bağlılığa dönüşürse işte o zaman bu ilişki boyutuna geçer ve olay çirkinleşmeye başlar. Eğer bir insanı seviyorsan onun kanatlarını kırmayacaksın onun özgürce uçmasına yardımcı olacaksın işte gerçek sevgi böyle olmalıdır. Ama zamanımızda maalesef bırakın sevdiğimiz insana kanat takmayı onun mevcut kanatlarını da elinden alıyoruz.

Aşk biyolojik bir ihtiyaç değildir, aşk ruhsal bir ihtiyaçtır çok daha derinlerde gizli olan ve dünyada çok az insanın gerçek anlamda tecrübe ettiği kutsal bir duygu halidir. Aşk karşılık beklemeden koşulsuz bir şekilde karşıdaki insanı sevmektir. Eğer koşullara bağlanırsa artık orada aşk değil çıkar ve ego vardır. Egonun olduğu yerde gerçek aşk barınamaz. Egosuzluk durumunda ancak gerçek bir aşk vücut bulabilir. Aksi halde orada gerçek bir aşktan söz etmek imkansızdır.

Aşkın tutku ile karıştırılmaması lazım sizler genelde tutkuyu aşk sanıyorsunuz oysa tutku farklı bir duygudur. Gerçek aşkta hayal kırıklıkları olamaz çünkü gerçek bir aşkın içinde karışıklı beklenti yoktur. Beklentinin olmadığı yerde hayal kırıklığı da oluşamaz. Fakat pek çoğunuz aşk yaşadığını sanırken hep bir beklenti içinde olursunuz işte düşülen yanlış durum budur. Beklenti aşkı kirletir.

Aşk insan hayatının en önemli deneyimidir eğer bir insan aşkı gerçek anlamda deneyimleme şansına sahip olmamışsa bu insanın hayatı bildiği söylenemez. Hepimiz bu dünyaya sevmek ve sevilmek için geldik o halde karşımızdaki insanları gerçekten sevmeye başlamadan evvel önce kendimizi tanıyalım önce kendimizi sevelim daha sonra karşıdaki zaten bizim sevgimizde ki gücü hissedecektir.

Hayatta herkesin hak ettiği aşkı sevgiyi mutluluğu bulması dileğiyle yazımızın sonuna gelirken hepinize mutlu olduğunuz bir hayat, ömrünüzün sonuna kadar sevebileceğiniz bir sevgili, ve sonsuza kadar sürecek bir aşk bulmanızı diliyorum aşkın her hali güzeldir. Unutmayın aşık olmayıncaya kadar hayattaki bir çok duygunun ne kadar yoğun yaşandığının farkına asla varamaz insan… 
Sevmek, sevilmek, kıskanmak, üzülmek, özlemek, kabullenmek, bu duyguları hepsini birisini gerçek anlamada sevdiğiniz zaman çok yoğun bir şekilde yaşayacaksınız…

MENÜ Acı Sözler Ağır Abi Sözleri Ağır sözler Anlamlı Aşk sözleri Anlamlı Güzel Sözler Anlamlı sözler Aşk Mesajları Aşk Sözleri Ayrılık Sözleri Damar Sözler Delikanlı Sözler Dini Sözler Eşime Güzel sözler Etkileyici Sözler Evlilik Sözleri Evliya Sözleri Giderli Sözler Güzel sözler Harbi sözler Harika Sözler Havalı sözler Kapak Sözler Kaynana Sözleri Kısa Sözler Kral sözler Mevlana sözleri Mutluluk Sözleri Özlem Sözleri Ramiz Dayı sözleri Romantik Sözler Sevda Sözleri Sevgi Sözleri Sevgiliye Aşk Sözleri Sevgiliye Güzel Sözler Sevilen Sözler Yalanla ilgili Sözler Ünlü Sözleri Şehir sözleri Spor Sözleri Ünlü Sözleri
Gerçek Aşk Nedir?
Sosyete Karadeniz ~ Sosyete Sözler ~ Sosyete Trend ~ Sosyete Travel
Telif Konusunda Hatamız Var İse Bildirmeniz Yeterli Saygılarımızla
Aklınıza Gelen Güzel Sözler Varsa Yorum Kısmında Paylaşabilirsiniz
Yorumlar