Nişanlıma Sözlüme Eşime En Güzel Romantik Yazılar

• Nişanlıma Sözlüme Eşime En Güzel Romantik Yazılar •

Sözlünüze En Güzel Sözler

Sözlenmek, evliliğe giden yolda atılan adımlardan biridir. Adı üstünde sözlenmek, söz vermek demektir. Asla vazgeçmeyeceğine söz vermektir. “Ömrüm yettiğince seninle beraber olmaya, şartlar ne olursa olsun seninle evlenmeye söz veriyorum.” demektir.

Çoğunlukla müstakbel damat adayları askere gitmeden evvel söz kesilir.
Sözün ardından nişan gelecektir tabii ancak o zamana kadar bir söz yüzüğüyle idare eder çiftler.
Hele sözlüsünden mektup bekleyen askerlerin o umutlu bekleyişi, sözlüsüne mektup yazarken kızların döktüğü gözyaşları ve sözlüsünden mektup alan kızın sevinci, fimlere konu olacak cinstendir.
Zaten eski Türk film repertuarı bu gibi senaryolarla doludur.
Ancak ne yazık ki günümüzde sözlenmenin içi boşaltılmaya başlanmıştır.
Özellikle lise çağlarında çok moda olduğundan hemencecik bir yüzük takılarak söz kesilmektedir ancak bir süre sonra söz bozulmakta ve hayaller suya düşmektedir. Bazı kişilerin arkadaş çevresine hava atmak için kullandığı söz yüzüğünün amacından saptırıldığı da bir gerçektir.

Sözlüme Güzel Sözler

İlişkinin adını koymak için yapılan ilk işlemdir sözlenmek. Evliliğe kararlı olunduğunu gösterir ve ilişkiye resmî bir boyut kazandırır. Böylece çiftlerin aileleri de birbiriyle tanışır, Sözlüye Güzel Sözler, aile arasında bir merasim düzenlenerek yüzükler takılır.

Çoğunlukla söz kesimi ve kız isteme töreni aynı gün yapılmaktadır.
Fakat bazı bölgelerde önce kız istenip bir hafta sonra da söz kesildiği olur.
Söz merasimi çok kalabalık olmamaktadır, yalnızca dayı ve amca gibi yakın akrabalar ile çok yakın birkaç arkadaş davet edilmekte, bir de çiftin aileleri olmaktadır. O gün evde söz telaşı olur ve hattâ bu telaş, günler öncesinden başlar. Söz masası da hazırlanır bazen ancak bu mutlaka yapılması gereken bir zorunluluk değildir. Söz geleneğinin olmazsa olmazlarından ikisi de söz çikolatası ve söz çiçeğidir.

Sevdiğimiz insanlara; nişanlımıza, sözlümüze, sevgilimize, eşimize ve yüreğimizi alev alev yakan, bizi heyecanlandıran, ismini bile söylerken kalbimizin çarpmasına sebep olan aşık olduğumuz kişiye, bir an donup kalırız ve duygularımızı ifade etmekte zorlanırız. O donup kaldığımız, dilimizin tutulduğu zamanlarda, kalbimiz konuşabilse eminizki en güzel cümleleri söyleyecektir.
Kalbimizin hissettiği duyguları anlatabilmek o kadar zordurki...

İşte böyle bir zamanlarda yardıma okuduğumuz bazı güzel ve anlamlı sözler görürüz.
Ve kendimize, kendi duygularımıza en yakın olan sözleri sevdiklerimize ya kendimiz söyleriz, ya telefonla mesaj çekeriz yada facebook, twitter larda duvar yazıları yaparız.
Sevdiğimiz, önemsediğimiz kişiye, ona duyduğumuz hisleri bir şekilde yazarız veya söyleriz. Aşağıda en güzel, en anlamlı, en duygusal, romantik, en yeni, en son, en orjinal sevgi sözleri yazıyoruz. Umarız kendinizi yakın hissettiğiniz sözleri bulabilirsiniz.

Sevgililerin anlamlı mesajları
*Kalbim taştan kayadan olsa, sıcacık sevgi dolu bakışınla erir giderim.
Gözlerinden bir damla yaş düşse bu dünyayı ateşe veririm. Sen Benim Kıymetlimsin!

*Her türlü hastalığı yenerim başederim. Ama sana duyduğum aşk hastalığı ile baş edemiyecek kadar güçsüzüm. Hasta derecesinde aşığım sana bir tanem..!

*Sana aşık oldum diye kimseye hesap vermem! Tek önemsediğim şey sen ve aşkımızdır.

*Gökyüzünde milyarca yıldız içinde bir tek sana bakarım.
Senden başkasını gözüm görmeyecek kadar aşkından kör oldum.

*Bu zorlu ve çetin hayatta, huzurlu bir nefes aldığım tek yer senin yanındır.

*Kendimi en güvende hissettiğim an, sırtımı sana yasladığım andır.
Arkamda senin olduğunu bilmek ve hissetmek bana güven duygusu verir.

*Gözüme girmeyi başardın. Artık kalbime girmeye yakınsın.
Çünkü Kalbe giden yer göze girmekten geçer.

*Kitap açıyorum, seni okuyorum. Televizyon açıyorum, bizi izliyorum. Müzik açıyorum, seni duyuyorum. Yemek yiyorum, seninle doyuyorum. Yatağıma yatıyorum, seninle uyuyorum.
Yolda yürüyorum, hep sana geliyorum. Kanıma işlemişsin, her yerde herşeydesin sen!

*Bu dünyada acıya, kedere, yokluğa hatta ölüme bile alışabilirim.
Ama sensizliğe ve sensiz kalmaya asla alışamam.

*Bu renksiz dünyamın tek rengi sensin. Tek yaşama sebebimde yine sensin.

Sizlerde size ait olan orjinal sevgi, günaydın, iyi geceler, samimi, içten, doğum günü, aşk, mesajlarınız varsa yorumlarınızda yazın yayınlayalım..! 

Nişanlı Sözleri Yeni, Nişanlıya Güzel Sözler Kısa, Nişanlıya Anlamlı Güzel Sözler, Nişanlıya Anlamlı Sözler, Nişanlılara Güzel Sözler, Nişanlıya Etkileyici Sözler
Sizinde Aklınızda Güzel Sözler Varsa Yoruma Yazıp Diğer Kullanıcılarımızla Paylaşabilirsiniz.
Yorumlar